Dyt. Mehtap Yakut

Hakkımda

Mehtap Yakut

“Zayıflamak Sadece Bedeniniz İçin Değil, Ruhunuz İçin de İyidir”

Diyetisyen Mehtap Yakut Kimdir?

Uyguladığı başarılı sağlıklı beslenme ve diyet programlarıyla adından sıkça söz ettiren Yakut, hâlihazırda birçok gazete, dergi ve yayın grubunda beslenme konularında yazılar yazmakta ve çeşitli televizyon programlarında yer almaktadır.

İlk, orta ve lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamlayan diyetisyen Mehtap Yakut, 2005 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Spor eğitmenliği ve antrenörlük eğitimleri alarak Diyarbakır’da Kadınların Yaşam ve Spor Merkezi (b-fit) isimli spor salonunu kurdu.

2015 yılında Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde ikinci üniversite öğrenimine başladı. 2018 senesinde başarıyla mezun olan diyetisyen Mehtap Yakut, Diyarbakır 75. Yol ve İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kliniklerinde danışanlarına hizmet vermektedir.

Ayrıca online diyet ve detoks programları ile dünyanın her yerinden danışanına sağlıklı beslenme pratiği kazanma ve ideal kiloya gelme yolunda yol göstermektedir.

Mehtap Yakut’un amacı diyet programlarını her kesimden insanın uygulayabileceği ve anlayabileceği bir seviyeye taşımak ve sağlıklı beslenmeyi kişilerin yaşam biçimi haline getirmelerine yardımcı olmaktır. Uyguladığı başarılı sağlıklı beslenme ve diyet programlarıyla adından sıkça söz ettiren Yakut, hâlihazırda birçok gazete, dergi ve yayın grubunda sağlıklı beslenme alanında yazılar yazmakta ve çeşitli televizyon programlarında bu alandaki bilgilerini geniş kesimlerle paylaşmaktadır.

Kampanyalı paketlerimizi incelediniz mi? PAKETLERE GÖZ AT

Medya

Sosyal Ağlar

Sosyal medya hesaplarımdan beni takip edin.

E-Bülten

Özel fırsatlar, kampanyalar ve ipuçlarından haberdar olun.